2020 Web Tasarım Hataları

2020 Web Tasarım Hataları

2020'de Kaçınılması Gereken Web Tasarım Hataları Nelerdir ? Beyazgül Group firması olarak bir web sitesinin dijitalleşme çağındaki herhangi bir işletmenin ana unsuru olduğunu söylemek gereksizdir. Bunun nedeni, şimdiye kadar, herkesin piyasadaki kurumsal kimliğini güçlendirmek için profesyonel bir web sitesine sahip olmanın önemi hakkında net bir fikri olmasıdır. Bununla birlikte, birçok iş adamı, işleri hızla büyümeye başlayana kadar tamamen işlevsel bir web sitesinin değerini göz ardı eder. Marka yaratma sürecinin başlaması gereken zamandır.

Ama durun! Başka bir şey yapmadan önce, web sitenizin teknoloji bilinçli zihinlerin gereksinimlerini karşılayacak kadar yetenekli olup olmadığını kontrol etmek zorunludur?

2020'de Yapmamanız Gereken Küçük Web Tasarım Hataları Nelerdir ?

Avrupa Ülkeleri gibi en gelişmiş ülkelerdeki ticari kuruluşların bile resmi web sitelerinde ciddi web tasarım hataları yaşadıkları görülmüştür. Kötü bir marka izlenimine yol açan potansiyel tüketiciler üzerinde olumsuz bir etki yaratır. Ülkemizde de bu durum hala devam etmektedir. Gerek maddi yönden ucuz web tasarım yaptırılmak istenmesi gerekse de amatör web ajanslarına firmanızın dijital kimliğini teslim etmektir.

Bundan kaçınmak için, duyarlı Front End tasarımları ve güçlü Back End gelişimi için Türkiye’deki en iyi web tasarım şirketlerinden profesyonel yardım almanız önerilir. Genel olarak, web siteniz işletmenizin dünyaya açılan kapısıdır. Ancak, sık karşılaşılan web sitesi hataları hakkında farkındalık edinmek ve bunu kendiniz yapmak istiyorsanız, bu içerik tam size göre!

1 - Mobil ve Diğer Cihaz Uyumluluğu

İnternetin erişilebilirlik ara yüzleri yıllar içinde önemli ölçüde değişmiştir. Mobil cihazların ortaya çıkışı, iş organizasyonlarını, gelişmiş kullanıcı deneyimi sunmak için web sitelerini mobil cihazlar için optimize etmeye zorladı.

Dikkat! Web siteniz mobil cihazlara uyumlu değilse, web trafiğinin % 50'sinden fazlasını kaybedersiniz. Artırılmış işlevsellik sağlamak için web tasarımınızı çeşitli akıllı cihazlarla uyumlu hale getirmeyi unutmayın.

2 - Aşırı Görsel Kullanılması

Kullanıcıları iyi bilgilendirmek için web sitenizin özellikle ana sayfanızın ilk elden bilgilerle uyumlu olması şarttır. Ana sayfa kaydırıcısı, tanıtım videoları, ürün galerileri ve benzeri diğer unsurlar şeklinde çok fazla görsel alanlara sahip sitelerin ziyaretçilerin dikkatini dağıtabileceği gözlenmiştir.

Hatırlamak! Bu büyük bir hata. Bu nedenle, bilgi sunumuna dengeli bir yaklaşım sağlamalısınız. Ancak, her şeyi açılış sayfasına koyduğunuz anlamına gelmez, çünkü kaliteden ödün vermemelidir.

3- Düşük Kaliteli Tasarım

Web sitesi etkileşimi, ne pahasına olursa olsun göz ardı edilmemesi gereken işlevselliğin temel öğesidir. Hatalı HTML, Hatalı CSS, Hatalı Javascript ve geçersiz komut dosyaları, potansiyel müşterinizde oluşturmak istediğiniz izlenimi potansiyel olarak bozabilir.

Web siteniz işinizin cephesidir. Artırılmış kullanıcı deneyimi sağlamak için uygun renk ve görsellerin dengeli bir dokunuşuyla şık bir tasarım şarttır. Web sitenizin tasarımını yetersiz miktarda sunan ancak onlara güvenmeyen birçok profesyonel bulabilirsiniz. Web sitesi tasarımı için en iyi hizmeti almak için para haklı bir miktar yatırım gerekir.

Sonuç
Tartışmayı bir araya getirerek, bir web sitesi tasarlamak kolaydır, ancak artırılmış bir kullanıcı deneyimi sağlamak sizi çok şey yapmaya yönlendirebilir. Bir iş adamı olarak, kesinlikle web sitesini kullanarak insanları çekmek için ilk izlenim yaratmanın değerini anlıyorsunuz.

Etkileyici web sitesi tasarımınızı alma şeklinin kaliteyi sağlamada kritik bir rol oynadığını unutmamak gerekir. Bu nedenle, tamamen işlevsel, duyarlı bir web sitesi için Tekirdağ web tasarım firması olan Beyazgül GROUP şirketinden profesyonel web sitesi tasarımı hizmetleri almayı unutmayın!

DİĞER BLOG / DUYURU