Duyarlı Modern Web Tasarımı Nedir ?

Duyarlı Modern Web Tasarımı Nedir ?

Duyarlı Modern Web Tasarımı Nedir? 

Duyarlı web tasarımının önemi hakkında birçok makale, kitap, blog, web sitesi, forum okudum, birçok içerik izledim ve dinledim. Bu edindiğim bilgiler doğrultusunda 2020 yılı ve sonraki yıllarda kullanımı artan mobil, tablet vb teknolojiler için duyarlı ve uyumlu mobil web siteleri oldukça önemli bir hal almaktadır.

Duyarlı Modern Web Tasarımı, Beyazgül GROUP firmasına göre ; 

Modern CSS bize bu soruya cevap almak için medya öğeleri olarak veriyor. Sonra ortak bir tasarıma sahip olabilir ve farklı cihazlar için özel tasarımlarla tamamlayabilirsiniz (Masaüstü PC, tablet, akıllı telefon, interaktif televizyon gibi. )

1) Bu Belirli Cihazlarda Sunmak İstediğimiz İçerik İçin En İyi Tasarım Hangisi?

Burada cevap esnek bir ızgara düzenidir. Bu, mutlak sayılar ve farklı tasarım kombinasyonları yerine yüzdelerin kullanılması anlamına gelir. Örneğin bu blog " Web Tasarım’a aşık olanların bloğu'dur."  Cep telefonunuz yoksa ve denemek istiyorsanız, şu adrese gidebilirsiniz… Orada farklı cep telefonu için mobil web tasarım modellerini deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ

2) Hangi içeriği görüntülemek daha iyidir ve hangi şekilde?

Bu büyük resim gerekli mi? Peki bu metin?  Uygun boyut hangisi? Bağlantı hızının genellikle mobil kullanıcılar için bir sorun olduğunu unutmamalıyız. Yani, akıllıca, ne göstereceğini ve hangi boyutta seçmeniz gerekiyor ( Bunun için SEO Optimizasyonu sırasında gerçekleştirdiğimiz site boyut küçültme ayarlarını yapmanız gerekmektedir. ) Web site hızı unutmayın ki. SEO açısından günümüzde oldukça önemli hale geldi.

Website hızı ile ilgili daha çok bilgi sahibi olmak isterseniz, yayınladığımız " Website Hızının Seo İle İlişkisi " makalesine göz atabilirsiniz.

3) Büyük boyutların bir sorun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? 

Bir çözümü değerlendirmek için ücretsiz olarak yeterli bilgi alacaksınız: Ortalama Yükleme Süresi; Ortalama Sayfa Boyutu. Eğer daha derine inmenin bir yol olduğunu düşünen biri iseniz… Daha fazla bilgi için gtmetrix sitesi üzerinden sitenizi test edip düzeltmeniz gereken tüm dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz. 

DİĞER BLOG / DUYURU