Sitenizi Mahvedebilecek Yaygın E-Ticaret Hataları

Sitenizi Mahvedebilecek Yaygın E-Ticaret Hataları

E ticaret günümüzde oldukça yaygınlaşan ve artık dijitalleşmenin altın çağlarını yaşadığımız şu günlerde firma sahipleri için bulunmak nimet konumuna gelmiştir. Aktif gelir kaynakları e-ticaret firmaları hangi sektörden olursa olsun internet sitelerine gözü gibi bakmaları gerekmektedir. Fakat bir çok firma yaygın hatalara düşmektedir. E-ticaret günümüzün önemli gelir kaynaklarından da olsa firma sahipleri seo firmaları ile anlaşarak çoğu zaman plansız programsız çalışmalar yürütmektedir. Veya firmalar fiyat olarak daha ucuz kişileri tercih ederek sitelerine büyük oranda zarar verdirmektedir.

Blog içeriklerimiz de de bahsettiğimiz bir makalemiz de yer alan 2020 web tasarım hataları içeriğimizi de incelemenizi önermekteyiz. Beyazgül group ailesi olarak e-ticaret sitelerinin çalıştıkları ve hizmet verdikleri sektörlere özel, bölgesel, geniş çaplı, ve sitenizi daima 1 adım değil 10 adım ileriye götürecek çalışmalar sunmaktadır. Peki gelelim yaygın e-ticaret hatalarına ;

Sizi Mahvedebilecek Yaygın E-ticaret Hataları


E-ticaret online iş piyasası patladı. Yatırımcıların çoğu, şu anda en sıcak trend olduğu için bu nişe yatırım yapmaya başladı. Popülerliğinin arkasındaki bir diğer neden de, kâr şansının artmasıdır. Böylece, küçük ve büyük ölçekte, yapılan büyük yatırımlara tanık olabiliriz.

E-ticaret web sitenizin tasarımı hakkında konuşmak, şüphesiz çok önemli ve bu gerçeği hiçbir şekilde inkar edemezsiniz. Web sitesi tasarımı, müşterinizin ilk gördüğü şeydir. Bu nedenle, dünyanın her yerinden çok sayıda web tasarım şirketi bulabiliriz.

Kaçınılması Gereken Genel E-ticaret Hataları


Bu blog yazısının birincil amacı, muhtemelen işinizi mahvedebilecek bazı yaygın e-ticaret hatalarını anlatmaktır. Bu nedenle, bir e-ticaret web sitesi oluştururken bu hatalardan kaçınmak gerekir.

1- Müşteri Hizmetlerinin Olmaması:
Web siteniz tüm dünyadaki müşterileriniz için her zaman çevrimiçi ve bu nedenle sitenize gelen trafik her zaman gelmeye devam ediyor. Bu dönemde müşterilerinize 24 saat destek vermelisiniz. Mükemmel ve hızlı müşteri desteği sunan mağazaların çok başarılı olduğu görülmektedir.

2- Yetersiz Ürün Resimleri:
Görüntüler e-ticaret web sitenizin ana bileşenleridir. Müşteriniz sitenizdeyken, orada bulunan resimlerle bir satın alma işlemi hakkında fikir sahibi olmak için kullanır. Ürünlerinizle ilgili yeterli görüntü sağlamazsanız, bu durum satışlarınızı olumsuz yönde etkileyecek ve sizi hemen mahvedecektir.

3- Yetersiz Ürün Açıklaması:
Müşterilerinize ürünlerinizin doğru ve ayrıntılı açıklamasını sağladığınızdan emin olun. Kısa ve yetersiz açıklama da çoğu zaman yıkıma yol açar.

4- Karmaşık Ödeme Sistemleri:
Müşterilerinize karmaşık bir ödeme sistemi sağlıyorsanız, işleri kendiniz için mahvediyorsunuzdur. Onlar için hızlı ve kolay ödeme sistemleri sağladığınızdan emin olun, böylece sorunsuz bir şekilde ilerlerler ve bu nedenle web sitenizden ayrılmazlar.

5- Nakliye Seçeneklerinin Eksikliği:
Müşterileriniz gönderim yöntemlerinin gerçek ve güvenilir olduğunu görmek istiyor. Müşteri için uygun ve güvenli bir gönderim seçeneği eklediğinizden emin olun, böylece web sitenizden en iyi gönderim seçeneklerine sahip başka bir site bulamazlar.

6- Yetersiz Arama İşlevi:
Müşterilerin çoğu bir web sitesine varmak ve bulmak için gerekli ürünleri doğrudan arama konsoluna yazmak için kullanır. Arama konsolunuzun onlara doğru sonucu önerdiğinden emin olun. Bu kısım gerçekten çok önemli. Bu bağlamda, Beyazgül e-ticaret çözümleri profesyonel bir e-mağaza oluşturmanıza çok yardımcı olacaktır.

DİĞER BLOG / DUYURU